Citroën DS4 uvidíme na podzim, na trhu bude do poloviny roku 2011

Citroën už brzy představí druhý model své nové stylové řady DS: Citroën DS4. Novinka se představí v říjnu na domácí půdě pařížského autosalonu, a na trh se dostane ve druhém čtvrtletí roku 2011. Na to, jak bude očekávaná DS4 vypadat, můžeme podívat už dnes na fotografiích, které Citroën právě vypustil.


Vydáno: 30.8.2010

Citroën DS4 navazuje na nedávno vzniklou DS3, na rozdíl od svého menšího sourozence je ale mohutnější svalnatější.

Nový model DS4 bude patřit do nižší střední třídy, kde chce konkurovat zavedeným stylovkám prestižnějších značek. Doplní „obyčejný“ model Citroën C4, který se také představí v nejbližší době.

Pětidveřová karoserie má délku 4,27 metru, šířku 1,81 m na výšku měří 1,53 m. DS4 tak zůstává kompaktním vozem, přesto slibuje multifunkčnost – třeba tři plnohodnotná místa vzadu, na která se cestující dostanou krátkými (a trochu kamuflovanými) zadními dveřmi. Nebo zavazadlový prostor 370 litrů a řadu odkládacích přihrádek.

Potěšení pro řidiče
Místo řidiče podle Citroënu slibuje nové požitky z jízdy. Pomoci s tím má panoramatické čelní sklo (která Citroën umí) a jízdní vlastnosti, díky nimž Citroën DS4 „garantuje jedinečný kontakt se silnicí“.

Při svém uvedení na trh bude vůz vybaven dvěma naftovými motory s filtry pevných částic: 1.6 HDi s výkony 110 koní a 160 koní, a třemi benzínovými motory, vyvinutými ve spolupráci s BMW: 1.6 VTi 120 koní, 1.6 THP 155 koní a nový 1.6 THP 200 koní (147 kW, max. točivý moment 275 Nm při 1700 ot/min). Všechny motory jsou spojeny s šestistupňovými převodovkami (manuální nebo pilotované)  a splňují normu Euro V.

Jako správná lepší stylovka nabídne luxusní prvky, třeba sedadla z kvalitní kůže nebo chromované prvky jak v interiéru, tak zvenku. Stejně tak slibuje řadu moderních bezpečnostních systémů.

Text: Redakce
Foto: Citroën

Galerie