Citroën C6, Peugeot 607 i Renault Vel Satis skončí bez nástupce

Skandál! Francie bude bez vyšší střední třídy! Luxusní modely automobilek skupiny PSA, vozy Citroën C6 a Peugeot 607, nebudou mít v budoucnu své nástupce. Stejně tak žádný model vyšší střední třídy nehodlá vyrábět třetí velká francouzská automobilka, Renault. Uvedl to ve svém včerejším vydání francouzský deník La Tribune.


Vydáno: 1.9.2009

Peugeot i Citroën prý ukončili přípravy nových modelů vyšší střední třídy. Vlajkové lodi automobilek – Peugeot 607 a Citroën C6 – tak zůstanou bez nástupce. Uvedl to francouzský deník La Tribune.

Bez nástupce tak zůstane největší Citroën, který šel ve stopách legendárního modelu DS, a nedočkáme se ani žádného Peugeotu 608. O nástupci velkého modelu neuvažuje ani Renault, který ukončuje výrobu netradičního vozu Vel Satis.

Peugeot 607 je přitom už dost starý vůz – premiéru si odbyl v roce 1999 na autosalonu ve Frankfurtu a je tak na trhu už bezmála deset let. O poznání mladší je Citroën C6, který se prodává od roku 2006. Renault Vel Satis byl na trhu od roku 2001 do letoška, kdy automobilka ukončila jeho výrobu.

Jak se zdá, Francie zůstane bez velkého reprezentativního modelu. Poté, co se přeorientovala na výrobu avantgardních MPV, se výroby velkých reprezentativních sedanů definitivně chopil odvěký konkurent Francouzů – Německo.

Text: Redakce
Foto: Citroën, Peugeot

Galerie