Citroën C3 Picasso: netradiční kompaktní MPV

Francouzská automobilka Citroën představila nový koncept C3 Picasso. Ten vzhledově navazuje na MPV C4 Picasso, podle označení je ale menší. Přesto má nabídnout dostatek prostoru pro posádku i převážené věci. C3 Picasso, které zaujme hlavně neotřelým designem, se představí na autosalonu v Paříži.

Vydáno: 8.7.2008

„Ve voze se spojují protiklady jako oblé a pravoúhlé linie, modernost a půvab retro stylu, objem a plynulost linií. Výsledkem je vůz novátorského designu s poutavou a současně vyzývavou osobitostí,“ popisuje C3 Picasso sama automobilka.

Citroën C3 Piacasso je dlouhý 408 cm, široký 173 cm a vysoký 162 cm. Uvnitř jsou zadní sedadla dělená a jednotlivě je lze posunout o 150 mm, takže se na ně mohou usadit i vyšší lidé. Díky ovladačům v horní části zadních sedadel je lze jednou rukou a jediným pohybem složit. Tato funkce umožňuje ve spojení s mobilní podlahou zavazadlového prostoru vytvořit rovnou plochu až k opěradlům 1. řady.

C3 Picasso bude mít v nabídce dva benzínové motory nové generace VTi 95 a VTi 120 a naftové jednotky HDi 90 a HDi 110. Úrovně emisí CO2 u motoru HDi 90 dosahují 125 g/km.

Nový model bude představen na příštím pařížském autosalonu a na trh bude uveden v prvním čtvrtletí roku 2009.

Text: Redakce
Foto: Citroën

Galerie