Citroën 2CV6 Hermes: není kachna jako kachna

Srandovní, ale ve své době velmi úspěšné vozítko netřeba nijak představovat. Vždyť dnes je tomu na den přesně 60. let, kdy bylo představeno světu. Jedna kachna se objevila i na Pařížském autosalonu. Postarala se o to firma Hermes.

Vydáno: 7.10.2008

A že vám i toto jméno něco říká? Správně, ona zmíněná firma se zabývá výrobou koženého zboží. Už kdysi dávno dodávala kožené čalounění pro pana Bugattiho. Historie se přeci opakuje a na svět tak přišla speciální edice Bugatti Veyron 16.4 FBG par Hermes.

Vystavovaný legendární Citroën pochází z roku 1989 a je upraven přesně podle toho, čím se Hermes zabývá. Technika zůstala stejná, ovšem kožené je takřka vše. Tedy kromě karoserie, ale ta byla aspoň nalakována tak, aby s kůží ladila. V interiéru se odborníci opravdu vyřádili. Světlehnědou kůží potáhli kde co od volantu až po výplně dveří. Nutno podotknout, že se jedná zcela samozřejmě o tu nejkvalitnější, ručně šitou kůži.

Na volantu najdeme vyražené logo značky Citroën, podpis firmy Hermes je umístěn na přístrojovou desku. Velmi by mne zajímalo, o kolik stoupla hodnota tohoto vozu. Málo to určitě nebude.

Text: Redakce
Foto: Hermes

Galerie