Čínské miniauto pod 60 tisíc korun

 Nové miniaturní auto z čínské provenience by se mělo dostat cenou v přepočtu pod 60 tisíc korun. Vůz, který plánuje vyrábět čínská automobilka BYD pod názvem F-1, by měl v základní verzi přijít na 23 tisíc juanů (1 juan odpovídá zhruba 2,6 Kč). Některé zdroje hovoří i o možnosti, že by se levný model mohl dostat i do Evropy.


Vydáno: 1.11.2007 

Jak je u čínských výrobců zvykem, ani v tomto případě nezapře velmi patrnou inspiraci některým z evropských modelů. Konkrétně se nápadně podobá Toyotě Aygo.

V Číně se už podobná velmi levná auta vyrábějí. Například Chery QQ3 začíná na 27 tisíci juanech, některé další vozy pak stojí  30 tisíc juanů. Ani jeden z vozů ovšem není zatím v Evropě k dispozici.

Autor: Redakce
Foto: Autoweek.nl

Porovnejte rozdíl mezi BYD F-1 (nahoře) a Toyotou Aygo:
BYD F-1
Toyota Aygo

Komentář redakce:
Jak je vidět, Čína opět dostála své pověsti světového plagiátora číslo 1. Nemusíme ani pořádně zkoumat obrázek auta BYD F1, aby nám bylo jasné, že se firma ani nesnažila vyrobit vlastní propagační materiály. Jen ve Photoshopu (také falešném?) upravila několik málo detailů. Je to trapné. Ale snad si najde autíčko cestu k těm, kteří se rádi chlubí hodinkami Omega z tržnice za 350 korun.

 

Galerie