Chystá se nástupce Peugeotu 607. Bude se jmenovat 608?

Možná se skutečně dočkáme nástupce někdejší vlajkové lodi Peugeotu, limuzíny 607. Francouzský výrobce totiž prý plánuje převést do výroby koncept sportovního crossoveru HX1, který představil ve Frankfurtu. Bude se novinka jmenovat Peugeot 608?

Vydáno: 25.10.2011

Podle informací německého Autobildu bychom se mohli sériového HX1 dočkat v roce 2014. Od konceptu se ale má hodně lišit, i když těžko se dá čekat, že by se dostal do podoby sedanu, a tedy přímého nástupce Peugeotu 607. Proto nečekáme, že by Peugeot svojí novou vlajkovou loď pojmenoval navazujícím číslem 608. (Model 607 v současnosti nahrazuje o něco menší Peugeot 508).

Nový luxusní Peugeot tedy bude spíše crossoverem či MPV, i když zřejmě sportovně střiženým. Konkurovat by měl třeba Mercedesu-Benz třídy R. Podobný vývoj na poli luxusních modelů před časem aplikoval (nutno dodat že nepříliš úspěšně) Renault se svým modelem Vel Satis. 

O pohonných jednotkách zatím není známo zhola nic, ale dá se čekat, že základem nabídky budou vznětové motory z portfolia koncernu PSA, tedy moderní diesely v objemech 2.0 litry, 2.2 litru a 3 litry, a také se dá čekat, že nová vlajková loď dostane hybridní systém pohonu všech kol HYbrid4, který už použila v modelech 3008 a 508 RXH.

Text: Redakce
Foto: Peugeot

Galerie