Chevrolet Volt koupíte i na eBay. Kvůli většímu zisku GM

Americký koncern GM se domluvil se serverem eBay, že bude jeho prostřednictvím prodávat nové vozy. Model, který tento pokus odstartuje, bude příznačně „vůz budoucnosti“, Chevrolet Volt. Pro GM jako výrobce přinese tento způsob distribuce dvě zásadní výhody: bude moci nasadit nižší a tedy konkurenceschopnější cenu a současně ušetří, protože nebude muset živit prostředníky – dealery.


Vydáno: 28.7.2009

Existuje ale ještě jeden, časově omezený důvod, proč koncern GM chce prodávat Chevrolet Volt prostřednictvím aukčního serveru eBay. Jeden z představitelů automobilky totiž prohlásil, že v prvních měsících se lidé budou předhánět v příhozech, aby dostali revoluční plug-in hybrid jako první. GM tedy očekává nárůst zisků i z tohoto důvodu. Prodej vozu zahájí GM v roce 2010.

Chevrolet Volt je jednám z prvních plug-in hybridů, které se dostanou k zákazníkům. Plug-in hybridy používají kombinaci spalovacího motoru a elektromotoru, stejně jako klasické hybridy. Na rozdíl od nich se ale mohou dobíjet ze zásuvky a na krátké vzálenosti jezdí primárně na elektřinu – spalovací motor naskočí jen když jsou vybité akumulátory.

Pohon Voltu zajišťuje kombinace motorů, jejichž výkon dává dohromady 150 koní a točivý moment 370 Nm. Samotné baterie vystačí na dojezd kolem 60 kilometrů, teprve po jejich ujetí se přidá spalovací motor.

 

Text: Redakce
Foto: Chevrolet

Galerie