Chevrolet Volt, hybrid nové generace, byl odhalen. Náhoda?

Chevrolet Volt, hybridní automobil nové generace, se předčasně objevil na veřejnosti na oficiálních snímcích. Automobil se má přitom veřejnosti představit nejdříve příští rok. Snímky skutečně pocházejí z General Motors, což se pozná snadno, jelikož vedle auta pózují vysocí představitelé této společnosti.

Vydáno: 16.9.2008

Představitelé General Motors uvádějí, že se snímky na internetové stránce GM pro novináře objevily omylem. Okamžitě byly sice staženy, to ale nezabránilo jejich rozšíření. Spekuluje se ale i tom, že jejich zveřejnění nebyla náhoda a že tato cesta má vzbudit větší zájem veřejnosti.

Budoucnost jako záchrana

Ať tak nebo tak, pro nás je zajímavé, že vidíme Chevrolet Volt v celé jeho kráse. Toto hybridní auto nové generace bude mít pod kapotou atmosférický benzinový motor s objemem 1,4 litru – ten ale nebude hnát kola, jen generátor. Navíc bude možné dobíjet baterie Voltu z elektrické sítě.

Volt tak bude jedním z prvních plug-in hybridů, a současně má konkurovat úspěšnému Priusu. General Motors s ním počítá jako se záchranným kruhem, protože dosud stál hlavně na prodeji velkých SUV, jejichž prodej v USA nyní stagnuje.

V Evropě jako Opel

Chevrolet Volt se má objevit i v Evropě, i když pod značkou Opel a rovněž pravděpodobně s pozměněnou karoserií. Ve Spojených státech by se měl dostat do prodeje na konci roku 2010, předtím se v červnu 2009 objeví v druhém dílu filmu Transformers.

Na snímcích, které unikly, pózují vedle auta nejvyšší představitelé General Motors – Tony Posawatz, Bob Lutz, Bob Boniface, Frank Weber a Andrew Farah.

Text: Redakce
Foto: General Motors

Galerie