Chevrolet Orlando: koncept jako reálná předzvěst nového MPV

Chevrolet pokračuje v ofenzivě na evropské trhy a po Camaru nové generace a SUV Captiva přináší další příspěvek do diskuze nad novými vozy. Do Paříže přiveze sedmimístné MPV s názvem Chevrolet Orlando, který by měl na starém kontinentě zaujmout především prakticky uvažující rodiny s více dětmi.

Vydáno: 16.9.2008

Přestože půjde o MPV, je podle dostupných fotografií automobil poměrně dynamický a jeho design vykazuje sportovní rysy. Jde sice jen o koncept, ale podle našich informací má finální verze vypadat velmi podobně. Za zmínku stojí především mohutná přední maska a stylové světlomety.

Vzhled ale není vše, Evropany zajímá i prostor v interiéru a variabilita. Chevrolet slibuje dostatek místa v interiéru, a to i pro šestého a sedmého cestujícího.

Z motorů budou prý k dispozici benzinové jednotky o objemech 1,6, 1,8 a 2,0 litru a naftový čtyřválec o zdvihovém objemu 2,0 litru s nejvyšším výkonem 150 koní a kroutícím momentem 320 Nm. Časem bychom se mohli dočkat i silnější verze.

Technicky je Chevrolet Orlando příbuzný nám známého Opelu Zafira, nicméně s výraznými změnami. Jeho délka je 2760mm, což je oproti Zafiře o 57 mm více.

Oficiální představení vozu má proběhnout na blížícím se autosalonu v Paříži.

Text: Redakce
Foto: Chevrolet

Galerie