Chevrolet Cruze: ve Spojených státech ho čeká downsizing

Na evropských silnicích jezdí Chevrolet Cruze už nějaký ten pátek. Na severoamerický trh se ale teprve chystá. Nahradí tam stávající model Chevrolet Cobalt a postaví se tak do cesty Hondě Civic nebo Fordu Focus. Zajímavé je, že se Američané dočkají toho, co nám tady velice chybí. Přeplňované čtrnáctistovky.


Vydáno: 30.11.2009 

My jsme Chevrolet Cruze podrobili testu s jeho jediným naftovým motorem 2.0 VCDi a krátce jsme se svezli i s benzínovou jedna-osmičkou. Mohli jsme konstatovat jediné. Chevroletu chybí na našem trhu jednotka, se kterou bysme mohli být spokojeni. Teď se zdá, že se alespoň v USA můžou radovat.

Downsizing je totiž dobrá cesta. Malý agregát o objemu 1,4 litru je přeplňovaný turbodmychadlem a má výkon 138 koní. Přesně takový by se nám líbil! Další volbou zůstává 1,8litrový čtyřválec. Všechny vozy budou v USA k dostání buď se 6stupňovou manuální, nebo automatickou převodovkou.

Chevrolet Cruze se bude na americkém trhu lišit ještě v dalších drobných detailech (obvyklá červená odbočovací světla), nejlépe uděláte, když si prohlédnete fotogalerii. A my prosíme na kolenou GM, aby už honem tu přeplňovanou čtrnáctistovku do Evropy přivezl.

Text: Redakce
Foto: Chevrolet

Galerie