Chevrolet Cruze Cup: nový seriál míří do Anglie

Obdobnou cestou, kterou se vydalo už dříve několik značek, se aktuálně chystá jít také Chevrolet. Propagovat automobily přímo na závodní trati, to je totiž velmi dobrá reklama, a tak se můžou příznivci modelu Cruze těšit na seriál závodů, kde uvidí pouze tyto stroje. Takzvaný Cruze Cup bude zahájen na jaře.


Vydáno: 19.1.2010

Jak asi víte, model Cruze poměrně úspěšně účinkuje v seriálu WTCC. Zde se ovšem jedná o vozy, které mají k těm sériovým poměrně daleko. To Cruze Cup by měl být úplně odlišný. Úpravy provedené na těchto strojích jsou výrazně menší a v podstatě se jedná pouze o povinnosti vyplývající z předpisů FIA. Řeč je o bezpečnostní kleci, šestibodových pásech a čtyřkilovém hasicím přístroji.

Pomineme-li snížený podvozek, sportovní volant, sedačky a nějaké ty spoilery, pak se jedná o sériový vůz. Vždyť pod kapotou je produkční jedna-osmička o výkonu 141 koní a maximálním točivém momentu 176 Nm. Změnu převodového poměru obstará pětistupňová manuální převodovka. Na plánu je osm závodů, přičemž ten první se pojede o víkendu 10. a 11. dubna 2010.

Text: Redakce
Foto: Cruze Cup

Galerie