Chevrolet Cruze bude pro celý svět. První přijde do Evropy

General Motors vypustil první informace o novém modelu, který se u nás bude pravděpodobně prodávat pod názvem Chevrolet Cruze. Tento automobil byl už od počátku vyvíjen jako globální model. V budoucnu ho tak budou moci koupit nejen zákazníci v Evropě, ale také v USA a Asii, a to všichni v podstatě v téže podobě.

Vydáno: 25.8.2008

V Evropě se Chevrolet Cruze zpočátku objeví se dvěma benzinovými agregáty a jedním dieselem. Benzinové čtyřválce budou objemu 1,6 litru a 1,8 litru a nabídnou výkon 112 a 140 koní. Naftový motor o objemu 2,0 litry bude disponovat technologií common-rail a výkonem 150 koní, přičemž jeho točivý moment má být 320 Nm. V základu dodá General Motors pětistupňovou manuální převodovku, volitelně pak nabídne šestistupňový automat.

Verzi pro Severní Ameriku upraví General Motors jen mírně. Dostane sice jiné motory, ale na exteriéru i v interiéru se odehraje jen několik drobných změn. V Severní Americe dostane Cruze čtyřválec o objemu 1,4 litru s turbodmychadlem a nízkou spotřebou 5,9 l/100 km.

Verze pro Asii půjde do boje s konkurencí pod značkou Daewoo. Na tamním trhu se objeví ke konci roku 2009, stejně jako v Americe. Na evropský trh se Chevrolet Cruze dostane nejdříve, zatím ale nevíme, kolik bude stát. Žádné bližší specifikace zatím nebyly zveřejněny.

Jisté ovšem je, že se Chevrolet Cruze představí na říjnovém autosalonu v Paříži.

Text: Redakce
Foto: General Motors

Galerie