Chevrolet Corvette Grand Sport: sportovní legenda v novém

Koncern General Motors neprodukuje pouze automobily, který nikdo nechce. Důkazem toho je legendární Chevrolet Corvette. Ten nedávno překonal počet 1 500 000 vyrobených kusů a další generace by měla přijít na trh už brzy. Pokud se nakonec GM vypotácí z těžkých problémů a Corvette se skutečně začne prodávat, máme se na co těšit.

 

Vydáno: 11.6.2009

Prodávat se budou dvě verze. Ta první má klasickou karoserii kupé a zámořští zájemci za ni zaplatí 55 720 dolarů. Druhou možnosti je skládací střecha. Kabriolet vás vyjde na 59 530 dolarů.

Automobil vychází z Corvetty LS3. Má ovšem větší rozchod kol a z toho plynoucí širší body-kit, vylepšena byla také brzdová soustava (vpředu kotouče o průměru 355 mm a šest pístků, vzadu kotouče o průměru 340 mm a čtyři pístky) a odpružení vozidla. Celek stojí na kolech o průměru 18“ (vpředu) a 19“ vzadu.

O pohon se postará osmiválcový motor s dostatečným objemem 6,2 litru. Zákazníci mohou volit mezi klasickou verzí s běžným výfukovým potrubím. V této podobě poskytne motor maximálně 430 koní a 575 Nm. Druhou volbou pak může být potrubí upravené. Výsledkem je o šest koní vyšší výkon a o pět Nm větší točivý moment. Na výběr bude šestistupňová manuální nebo automatická převodovka. Přesnější údaje zatím nemáme. Nabídnout můžeme už jen zrychlení z 0 – 96 km/h pod 4 sekundy.

 

Text: Redakce
Foto: General Motors

Galerie