Chevrolet Camaro má první majitele. Je vyprodán nadlouho dopředu

Americká sportovní klasika, Chevrolet Camaro, dorazila v těchto dnech k první americkým zákazníkům. Pokud byste si ho objednali nyní, museli byste si na něj počkat docela dlouho – už teď Chevrolet registruje na nové Camaro přes 14 000 objednávek. Tento klasický americký muscle car dorazí i do České republiky – místní dovozci mají údajně objednáno nejméně deset kousků.

Vydáno: 23.3.2009

Základní Chevrolet Camaro má pod kapotou šestiválec o objemu 3,6 litru, který disponuje výkonem 300 koní. Ten je standardně spojen s šestirychlostní manuální převodovkou, na přání zákazníků výrobce dodá i nový šestistupňový automat.

Už nejslabší motorizace vypadá atraktivně, mnohem zajímavejší je ale silnější Camaro SS, které pohání osmiválec o objemu 6,2 litru s výkonem 422 koní. Pro ekologicky smýšlející závodníky (také vám to připadá téměř jako protimluv?) je navíc k dispozici speciální úprava, která sice sníží výkon na 400 koní, ale při nízké zátěži motoru nebo na semaforech dokáže vypnout polovinu válců.

Cena základního Chevy Camaro je jen 22 995 dolarů, což při současných 20 korunách za dolar znamená nějakých 460 000 Kč. Pokud byste ale uvažovali o dovozu, budete muset připočíst další náklady, které cenu vyšponují možná na dvojnásobek.

Text: Redakce
Foto: Chevrolet

Galerie