Chevorlet vs Toyota: kdo vyrobí lepší hybridní vozy?

Jak to tak vypadá, do roku 2010 se na trhu aut s hybridním pohonem strhne boj o nejnovější technologie. Svůj vstup ohlásil Chevrolet s modelem Volt. Na to zareagovala Toyota, která se z místa nejlepšího vývojáře nových technologií nenechá jen tak rychle sesadit a do boje s Chevroletem nasadí plug-in hybrid.

Vydáno: 24.6.2008

Vozy obou automobilek by měly být vybaveny benzínovým motorem v kombinaci s elektromotorem poháněným soustavou Li-lon baterií. Ty bude možno dobít jednoduše v garáži za pomoci obyčejné zásuvky.

Vedení Chevroletu má v plánu do roku 2012 vyrobit  až 70 000 modelů Volt. Ten by měl na baterie zvládnout ujet 64 km a kombinovaný pohon slibuje až 640 km. Chevrolet Volt bude stát o čtvrtinu více, než byla původně plánovaná cena, zákazníci za něj zaplatí 40 000 dolarů.

Pokud konkurenční boj obou automobilek povede ke stálému zkvalitňování hybridních motorů, je to jistě krok správným směrem. Hrozí ale nebezpečí, že si budeme muset sáhnout hluboko do peněženek, aby jsme si mohli takový vůz dovolit.

Text: Redakce
Foto: Chevrolet

Galerie