Cestujete a sháníte nejlevnější autopůjčovnu? Máme pár rad, kde hledat

Jedete na pár dnů do zahraničí a potřebujete auto? Nebo naopak cestujete do Česka a nechcete mít s půjčením auta žádné starosti? Nejrychlejší řešení je pochopitelně využít nějaké autopůjčovny. Jak ale najít tu nejlevnější, nebo takovou, která přesně vyhovuje vašim požadavkům? A navíc přesně tam, kde auto potřebujete? Na to se podíváme v tomto článku.

Autopůjčoven je na českém i světovém trhu obrovské množství a zorientovat se v nich není úplně jednoduché. Pokud si půjčujete auto častěji, nějakou oblíbenou si zřejmě najdete, ať už podle aut, kvality služeb, věrnostních programů nebo dostupnosti na letišti. Jestli ale váháte, podle čeho se rozhodnout, nabízíme pár rad.

Co si všechno ohlídat?

I když podle nabídek na webu vypadají všechny autopůjčovny hodně podobně, bývají mezi nimi velké rozdíly. Většina půjčoven je slušná, ale přesto se vždy může najít nějaká drobnost, která vám půjčení vozu zkomplikuje nebo prodraží.

Existuje několik otázek, které doporučujeme si položit, než si vyberete: Nabízí autopůjčovny neomezený nájezd kilometrů? Je povolené s autem vycestovat do zahraničí? Musíte auto vyzvednout a vrátit v přesný čas? Nabízí autopůjčovna bezplatné přistavení vozu? Je v ceně pronájmu pojištění auta a co všechno kryje? Jaké další poplatky si účtuje za půjčení např. dětské autosedačky, navigace atd., pokud je potřebujete?

Výběr z 1500 autopůjčoven

A konečně konkrétně. Výběr je opravdu velký, určitě vás napadají světové řetězce, jako Hertz, Sixt, Avis a další, které najdete v každém větším městě. Existují ale i ryze lokální firmy, jejichž kvalita je často stejně vysoká jako u známých sítí. Co když jedete třeba jedete do jižních Čech? Existuje nějaká autopůjčovna v Českém Krumlově, ve Strakonicích a co autopůjčovna České Budějovice? Určitě tam nějaké jsou, ale jak je najít?

Nejjednodušším řešením je použít nějaký vyhledávač, třeba server Autopujcovny24.cz. Ten srovnává nabídky 1500 různých provozovatelů autopůjčoven a zaměřuje se na vyhledání nejlepší ceny pronájmu aut. Navíc vám pomůže s vyhledáním i podle dalších požadavků, pokud potřebujete něco speciálního. Najdete tak jednoduše nejlevnější ​autopůjčovnu přesně tam, kde potřebujete auto.

Text: Redakce
Foto: Hertz

Galerie