Česká premiéra. Scuderia představila SUV Maserati Levante, známe ceny

UVNITŘ VIDEO: Scuderia Praha přivezla do ČR premiérově první SUV italské značky Maserati. Nabízí se zatím se dvěma šestiválci: benzinem a dieselem. Cena základního naftového Levante je 1.612.000 korun.

Luxusní SUV bylo oficiálně představeno před měsícem na autosalonu v Ženevě, dnes se poprvé představilo v České republice.

„Vozy segmentu SUV představují 50 % celkového objemu prodaných automobilů v prémiové a luxusní třídě. S příchodem Levante tedy očekáváme skutečně výrazný nárůst,“ vysvětlil Giulio Pastore, ředitel Maserati Europe, motivaci italské značky k rozšíření do nového segmentu.

Základem pro vývoj vozu byla platforma sedanu vyšší střední třídy Ghibli. O zákazníky bude Maserati Levante bojovat s německým Porsche Macan a s několika SUV modely od BMW, Audi nebo Mercedesu.

Rychlost benzinu a spotřeba dieselu

Maserati v tiskových materiálech vyzdvihuje jeho praktičnost, elegantně zpracovaný design a „agresivní závodní srdce“. K dispozici je zatím jeden benzinový motor a jeden diesel: třílitrový benzínový šestiválec V6 biturbo GDI má výkon 430 koní, diesel je rovněž V6, má 275 koní a spotřebu má mít 7,2 l/100 km. V průběhu roku se objeví také osmiválce.

I když se nedá očekávat, že by s luxusním SUV zákazníci jezdili do nějakého náročného terénu, má Levante ve standardu odpružení Air Spring s 6 různými polohami výšek. Tlumiče jsou řízeny elektronicky systémem Skyhook. Zakladem je také luxusním kožený interiér, který působí na první dotyk dost příjemným dojmem. Na výběr je z výbav Sport a Luxury. Ovládání zajistí systém Human Machine Interface s 8,4” HD dotykovým displejem, který má ale překvapivě znatelný rastr.

Leasing za 33 tisíc

Prodej bude v Itálii zahájen v květnu, Česko už přijímá objednávky. Dieselové Maserati Levante 275 D lze pořídit v základním modelu za 1.612.000 Kč. Cena nejvyšší verze Levante S (430 koní) pak činí 90.794 € čili asi 2.450.000 korun. Všechny ceny jsou bez DPH.

Scuderia nabízí financování full service leasingem, který zahrnuje povinné i havarijní ručení, servis vozu, pneumatik, silniční daň a dálniční známky, a vychází na 32.800 Kč + DPH měsíčně při délce 48 měsíců s nájezdem do 100.000 km. 

Text: Martin Jedlička
Foto & video: Matěj Žovinec

Galerie