Česká policie bourá čtyřikrát denně, polovinu nehod sama zaviní

Čtyřikrát každý den nabourá v České republice policejní auto nebo motorka, skoro v polovině případů přitom za nehodu může přímo policista. S informací přišly Lidové noviny, a doplňují: statistiky se navíc zhoršují, loni policisté zavinili 656 nehod, letos jich bylo už přes 400. Celková škoda za nehody, zaviněné samotnými policisty, v roce 2009 činila dvacet osm milionů korun, tedy průměrně 43 tisíc za každou nehodu.


Vydáno: 6.8.2010

Policisté v Česku způsobili v roce 2009 celkem 656 dopravních nehod, v průměru tedy téměř dvě denně. Celkem ale bouralo 1551 policejních automobilů a motocyklů, což v průměru dělá přes čtyři nabourané dopravní prostředky denně, včetně těch, které zavinili jiní řidiči.

Letos jsou na tom policisté ještě hůř. Za první polovinu roku 2010 zavinili policisté už čtyři stovky nehod.

Lidové noviny přicházejí i s řešením: policisté musejí absolvovat lepší a častější výcvik. V současnosti totiž dostávají jen osmihodinové školení každý rok, učí se ale jen teorii ve studovnách a k praktickému výcviku na polygonu se vůbec nedostanou.

Praktická školení za volantem absolvují většinou jen lidé ze specializovaných útvarů. Server iDNES.cz uvedl, že žádné speciální školení neabsolvovali před dvěma roky ani řidiči „stíhacích“ Passatů R36, kteří nahánějí na dálnicích ujíždějící řidiče i v rychlostech kolem 270 km/h.

Text: Redakce
Foto: iDNES.cz

Galerie