Caterham Race Academy startuje sezónu 2009

To co se mohlo zdát některým jedincům na začátku podzimu jako sci-fi, se stalo skutečností. Poslední den roku 2008 byl uzavřen historicky první startovní rošt Caterham Race Academy – aktuálně je přihlášeno na závodní sezónu 2009 hned sedmnáct závodníků.

Vydáno: 21.1.2009

Z osmnácti objednaných Roadsportů je patnáct v provedení SV a ani jeden vůz nebyl objednán v základní specifikaci. Aktuálně je na prodej poslední Caterham Roadsport 1,6 l a tedy i poslední místo v jedinečné závodní sérii pro začínající závodní piloty. Další zájemci si budou muset počkat na sezonu 2010, registrace se znovu rozjedou v květnu 2009.

Caterham Race Academy je unikátní závodní série podporovaná přímo továrnou v Anglii. A Caterhamy, to jsou jedinečná závodní auta s víc jak padesátiletou historií a vývojem na závodních okruzích.

Jedná se o seriál závodů pro amatérské závodníky, který funguje ve dvanácti zemích světa, a který je navržen tak, aby se stal nejlepším a zároveň maximálně cenově přijatelným způsobem, jak vstoupit do světa motorsportu.

Startují v něm identické a přitom relativně levné vozy s vynikajícími jízdními vlastnostmi a jezdci, kteří nikdy dřív profesionálně nezávodili. Všech sedm podniků seriálu je poskládáno od paralelního slalomu přes závody malých skupin aut až po velký závod v Mostě tak, aby jezdci postupně získávali závodní zkušenosti.

Ale Caterham Race Academy zdaleka není záležitostí jednoho roku… V následující sezóně projdou závodní Caterhamy Roadsport úpravami, které vylepší jízdní vlastnosti a dál zvýší jejich ovladatelnost.

Jezdci i jejich vozy postoupí do vyššího ročníku a v následující sezóně na ně čeká další série vylepšení Po celém světě jsou závody vozů Caterham vyhlášeny intenzitou soubojů a množstvím předjížděcích manévrů. Je to skvělá škola závodní jízdy, která jezdcům umožní učit se zábavným a bezpečným způsobem. Je otevřena všem držitelům českého řidičského oprávnění skupiny B.

A ačkoli je závodění boj, tak Caterham Race Academy je po celé Evropě vyhlášena přátelskou atmosférou a kamarádstvím.

Zdroj: TZ CRA
Foto: Jan Markovič

Galerie