Carlsson vylepšil Mercedes-Benz třídy E

V neděli skončila akce s názvem Tuning World Bodensee, kde se představily nejrůznější automobily. Společnost Carlsoon na této akci vystavila vylepšené takzvané éčko, tedy třídu E, která dostala více výkonu, nějaký ten body-kit a systém změny světlé výšky s názvem C-Tronic.

Vydáno: 5.5.2009

Úpravy se zatím dotkly třech pohonných jednotek. Prvním ze dvou zástupců vznětového spalování je E 250 CDI BlueEfficiency. Jeho původní výkon měl hodnotu 204 koní, Carlsoon přidal navíc dalších 40 koní. Druhý dieselový motor E 350 CDI BlueEfficiency navýšil svůj výkon z původních 231 koní na 277 koní.

Jediným zástupcem benzinových motorů v nabídce je osmiválec s objemem 5,5 litru. Ten byl obohacen o kompresor a nové sportovní výfukové potrubí. Ptáte se na výsledek? Původně měl tento motor 387 koní, po úpravě to je pak 443 koní.

Asi nejzajímavější novinkou je aktivní podvozek C-Tronic. Díky němu lze měnit světlou výšku. Minimální hodnota byla stanovena na 47 mm. Možná je také situace zcela opačná. Díky tomuto systému lze vůz naopak zvednout a automaticky ho v této poloze udržovat.

Výčet úprav vnější části vozu zahrnuje nový přední nárazník s LED diodami pro denní svícení. Předělány byly také blatníky v předu, které mají za předními koly opravdové výdechy. Pokračovat můžeme například nástavci prahů, zadním nárazníkem nebo  difuzorem. Dodávaná litá kola rovněž nejsou úplně k zahození.

 

Text: Redakce
Foto: Carlsson

Galerie