Carlsson Aigner CK65 RS Eau Rouge Dark Edition: mňam!

Úpravce Carlsson Aigner to s vozy Mercedes-Benz docela dobře umí. Přesvědčili jsme se o tom u kousků CK65 Blanchimont nebo CK63 S. Nyní si vzal pod kudlu luxusní křižník CL, aby ho vyšperkoval do naprosté dokonalosti. Musíme přiznat, že se nám docela sbíhají chutě!

Vydáno: 14.11.2008

Už samotný Mercedes-Benz CL je pěkně luxusní zboží a chlubí se těmi nejsilnějšímii motory, co může německá automobilka nabídnout. Carlsson Aigner zapracoval na jeho nejsilnějším dvanáctiválci se dvěma turbodmychadly. Vytlačil z něj 756 koní a 1150 Nm točivého momentu.

I když tohle obrovské kupé nadité naprostým přepychem nebude právě nejlehčí, rychlostní parametry jsou ohromující. CK65 RS překoná stokilometrovou hranici za 3,8 sekundy, maximální rychlost je 335 km/h.

Tohle už jsou hodnoty supersportu. Není proto divu, že musel být pořádně vyztužen podvozek. Přidal se i bodykit se spoustou karbonu a nejrůznějších difuzorů a spoilerů. Kola z lehkých slitin mají 21 palců a oko dráždí kombinace barev Obsidian Black Metallic a Himalaya-Gray.

Uvnitř je řidič jako v bavlnce, obložený nejlepším dřevem, kůží přímo od Aigneru a Alcantarou, která se bohatě uplatňuje i na volantu. Samozřejmostí jsou i hliníkové pedály.

Carlsson Aigner CK65 RS Eau Rouge Dark Edition ale zůstane jenom autem snů. Nejen kvůli ceně začínající na 8 milionech korun, ale také kvůli své dostupnosti. Carlsson Aigner plánuje vyrobit jen deset kousků tohoto skvostu.

Text: Redakce
Foto: Carlsson Aigner

Galerie