Cadillac XLR a XLR-V: faceliftem blíže k novému CTS

Americký výrobce pro modelový rok 2009 více přiblížil luxusní kupé-kabriolet do podoby nového Cadillacu CTS. Značně se vylepšily materiály i některé technologie. Test luxusního korábu, jehož přístroje navrhoval italský šperkař Bvlgari, vám přineseme příští pondělí. Zatím se podívejte na nové fotografie.

Vydáno: 10.6.2008

Cadillac použil pro XLR novou masku chladiče, aby jej lépe identifikoval s novou řadou CTS. Přepracování se dočkaly také mlhovky i vršek kapoty, který je nyní shodný s ostrou verzí XLR-V.

Zapracovalo se také v interiéru, který by měl nyní přinést hodnotnější materiály včetně Alcantary, kůže a dřeva. Z CTS přišel také nový multifunkční volant a další vylepšení palubní desky.

XLR si zachovalo některé technické „vychytávky“ už z předchozí verze. Jde například o head-up displej, který zobrazuje aktuální rychlost nebo zařazený stupeň. Z novinek tu bude adaptivní tempomat nebo novými tlumiči s rychle měnitelným nastavením.

Pod kapotou Cadillacu XLR se skrývá nadupaný osmiválec z dílny Northstar s objemem 4,6 litru, který vyprodukuje 320 koní. Kdo si připlatí za ostrou verzi XLR-V, dostane mimo jiné Northstar s výkonem 443 koní. Agregát má o dvě deci méně, je ale přeplňovaný.

Text: Redakce
Foto: Cadillac

Galerie