Cadillac SRX: nové informace a fotografie

Cadillac na autosalonu v Detroitu předvede novou generaci crossoveru SRX. Ta si bere inspiraci u staršího sourozence CTS. Vůz založený na studii Provoq by měl pasažérům nabídnout více prostoru a kvalitnější materiály. SRX bude hodně těžit ze spolupráce se švédským Saabem.


Vydáno: 4.1.2009

Původně měl být Cadillac Provoq Concept náznakem toho, jak bude vypadat malý crossover BRX. Automobilka se ale nakonec nechala slyšet, že jde o následovníka ne příliš úspěšného SRX. Nové generaci se ale dá věštit poměrně větší zájem zákazníků.

Design do puntíku navazuje na nový styl, který před rokem nastavil sedan (a bude i kombi) Cadillac CTS, jenž jsme také podrobili redakčnímu testu. Na fotografiích vůz karosérií připomíná Chevrolet Captiva, jde ale o větší a hlavně luxusnější vůz kategorie Lexusu RX, se který bude určitě také soupeřit.

Ostrými křivkami umí Cadillac vždy zaujmout a nejinak je tomu u nového SRX. Zajímavá je ostrá hrana protažená od předních až k zadním svítilnám, kterou ale odlehčuje oblejší střecha, prudce se svažující k zádi. Vůz tak má velmi dynamické tvary.

Uvnitř bude dostatek místa vpředu i vzadu. Nebude chybět luxusní výbava v podobě kůže, dřeva, hliníku. Uvidíme, jak se americká automobilka poprala s plasty, které nejsou její silnou stránkou.

Pod kapotou se objeví dva benzínové šestiválce. Narozdíl od konceptu Provoq se tak nedočkáme ekologického pohonu. Holt, Cadillac i v letošním roce zůstane synonimem pro vysokou spotřebu. Zato výkon mu rozhodně nebude chybět.

Základem je nový motor V6 o objemu 3,0 litru. Ten bude vozu poskytovat výkon 260 koní. Cadillac SRX ale také těží z koncernové spolupráce se švédským Saabem. Dojde proto k implementaci přeplňovaného V6 s objemem 2,8 litru a výkonem rovných 300 koní, který můžete najít v Saabu 9-3 Turbo-X. Oba motory povede 6stupňový automat.

Cadillac SRX by se měl do showroomů dostat záhy po představení na autosalonu v Detroitu. Jen ale na americkém trhu. Až se dostane do Evropy a potažmo k nám, podrobíme ho důkladnému redakčnímu testu.

Text: Redakce
Foto: Cadillac

Galerie