Cadillac CTS Coupe: můžeme se těšit i na ostré Véčko

Americká automobilka oficiálně odhalila svůj poslední model Cadillac CTS Coupe. Vůz postavený na stejné základně jako sedan je skvělou ukázkou drsného pojetí posledních Cadillaců. A jízdní zážitky by s ním mohly být neméně zajímavé. Vždyť nejmenší motor bude 3,6litrový šestiválec.


Vydáno: 24.11.2009

Cadillac CTS Coupe je posledním modelem z řady CTS. Hned po sedanu, který jsme v dubnu 2008 podrobili testu, kombi nazvaném CTS Sport Wagon a ostré verzi CTS-V s výkonem 556 koní. S vozy sdílí podvozek, Coupe je ale o několik centimetrů kratší než sedan.

Pod kapotou Cadillacu CTS Coupe najdeme to, co jsme očekávali. Nejnižší možnou volbou je benzínový V6 objemu 3,6 litru a výkonu 304 koní. O přenos síly na kola se stará buď 6rychlostní manuál nebo automat Hydra-matic 6L50. K dispozici je pohon buď zadních, nebo všech kol.

Kdo by chtěl, aby jeho Cadillac CTS Coupe vypadal ještě drsněji, může si připlatit za paket Performance. Ten přidává 18palcová litá kola. Paket Summer Tire Performance pak zahrnuje 19″ elektrony, letní gumy a větší brzdy. Automobilka potvrdila, že se pracuje také na ostré verzi V, která se také ukáže během roku 2010.

Text: Redakce
Foto: Cadillac

Galerie