Cadillac Converj: zaměřeno na přírodu

Ne, skutečně se nejedná o překlep. Nový koncept značky Cadillac dostal zvláštní jméno. Možná proto, že svojí konstrukcí je poněkud netradiční, i když ani tato koncepce vozu není nic nového. Jedná se o kupé s uspořádáním interiéru 2+2. K pohonu slouží pouze elektrická energie.


Vydáno: 19.1.2009

Cadillac Coverj dostal ostré rysy, nízkou přední část a jiné prvky (zakrytý podvozek, kamery místo zpětných zrcátek atd.) pro snížení aerodynamického odporu. Celkově je to další variace modelu CTS Coupé. Speciálně tvarované disky, také pro snížení odporu vzduchu, dostaly velikost 21“ vpředu a 22“ vzadu.

Jak už bylo řečeno, interiér pojme 4 cestující. Celkově je velmi luxusní a použité jsou zde recyklované přírodní materiály. Kromě nich najdeme uvnitř vozu hliníkové, dřevěné nebo kožené prvky. Nechybí ani hedvábí nebo vlna.

Pohon obstarává systém Voltec, který (jak sám název napovídá) pochází z Chevroletu Volt. Základem jsou baterie (16 kWh) obsahující 220 lithiových článků. Kapacita těchto zásobníků vystačí vozu na ujetí vzdálenosti 64 km. Pro dobíjení slouží klasický spalovací motor, získávat energii lze také rekuperací nebo přímo z rozvodné sítě.

Přední nápravu pohání elektromotor o výkonu 120 kW. Maximální příděl newtonmetrů činí 370 Nm. Při těchto parametrech dosahuje Cadillac Converj maximální rychlosti 160 km/h.

Text: Redakce
Foto: Cadillac

Galerie