C3R v2.0: Chevrolet Corvette se vrací ke kořenům

Jméno Chevrolet Corvette provází dlouhá historie. Mnozí na jeho začátky s nostalgií vzpomínají a chybí jim zašlé časy opravdového amerického sporťáku. Designér Christian Cyrulewski se rozhodl, že to nenechá jen tak. Chevrolet Corvete C6 upravil  alespoň do částečné podoby jeho předchůdce.

Vydáno: 25.11.2008

Přesněji, zatím jde jen o renderované snímky. Na nich se nachází Chevrolet Corvette současné generace C6, který ale postihlo značné množství úprav. Pro svou inspiraci si designér vybral třetí generaci legendárního sporťáku.

Stylingem prošla v podstatě celá karosérie, která je nyní více zvlněná. Auto dostalo retro zavírací světla, která se dnes již nevyrábí. Pozoruhodné jsou žábry na bocích za předními koly. A na zádi samozřejmě nechybí čtyři kulatá světla, jeden ze symbolů vozu.

Jestli se bude pracovat i na interiéru, to zatím zůstává tajemstvím pod černým skly. Cyrulewski nazývá svůj návrh C3R (podle generace C3) s dodatek v2.0 (jde už o druhý pokus předělat Corvette do retra). Autor slibuje, že se s vozem předvede na akci nazvané Dream Cruise, která proběhne příští rok.

Text: Redakce
Foto: Christian Cyrulewski

Galerie