Buick Avenir Concept: stylový návrat do luxusní třídy?

VIDEO UVNITŘ. Americký Buick se chce vrátit do prémiové třídy. Tam dříve jednoznačně patřil, dnes ale balancuje na pomezí mainstreamu, protože některé jeho modely jsou jen převlečený Opel. Představil proto koncept luxusního sedanu Avenir, který vypadá velice působivě. Je ale otázka, jestli se vůbec dostane do sériové výroby.

 

Na autosalonu v Detroitu se představil koncept Buick Avenir, velký sedan, který by měl značku posunout zpátky mezi americkou elitu a konkurovat autům jako Mercedes-Benz třídy SAudi A8 neboBMW řady 7. Ale i když vypadá docela realisticky, stále je to jen koncept, a o jeho sériové výrobě nebylo rozhodnuto.

Prémiový koncept

Design konceptu Buick Avenir se opravdu povedl, vychází ze stylu značky a je originální, nijak výrazně se nepodobá ničemu, co dnes na silnicích jezdí. Dlouhá kapota, dozadu protažená kapota a zvýrazněný zadní blatník, to jsou prvky, které dodávají luxusní dojem.

Stejně jako interiér, poskládaný z těch nejlepších materiálů: z kůže, dřevěné dýhy a chromu. Ovladačem zábavního systému je dvanáctipalcový dotykový displej. Zadní sedadla jsou dvě, samostatná, oddělená středovým tunelem a i zadní pasažéři mají k dispozici své obrazovky.

Buick Avenir používá novou platformu Omega, má pohon všech kol a pod kapotou přímovstřikový šestiválec s funkcí vypínání válců a systémem start-stop. A devítistupňový automat.

Jak to dopadne se sériovou výrobou ale zatím nevíme. Podle nás by byla škoda, kdyby tohle auto Buick nezačal vyrábět.

Galerie