Bugatti zaútočí na Rolls Royce, chystá novou limuzínu

Projekt Bugatti Veyron se změnil z někdejšího fiaska ve velmi úspěšný supersport. Za cenu 33 milionů korun bez daně se prodá 300 kusů a šmytec! další už se nevyrobí. Bugatti ale chystá ještě silnějšího nástupce a teď vycházejí na povrch i informace, že připravuje luxusní limuzínu.

Vydáno: 10.10.2008

Bugatti může směle těžit ze své koncernové účasti. Spojilo se totiž dohromady s Bentley, které právě v těchto chvílích dodělává model Bentley Arnage Final Series, aby tak završilo svou klasickou limuzínu. Její platformu by pak mohlo později využít právě Bugatti.

Navíc, neočekávejte šílenou cenu, za kterou se prodává Veyron a může si ho tak pořídit jen hrstka vyvolených. Limuzína by měla stát v přepočtu „jen“ něco málo přes sedm milionů korun. To ji staví přímo proti Rolls Royce Phantom.

Co se objeví pod kapotou, jak bude přesně novinka vypadat (připojen je jen spekulativní render) se zatím můžeme jen dohadovat. Možná, že se v ní objeví obrovský šestnáctiválec 16.4 z Veyronu, možná ne. Uvidíme. Každopádně se máme na co těšit.

Text: Redakce
Foto: Internet

Galerie