Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport vydraženo

Jak jsme vás už několikrát upozorňovali, na automobilové akci v Pebble Beach proběhla akce prvního kousku nového Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport. To se liší od původního Veyronu nejen chybějící střechou, ale i dalšími detaily. Podívejte se, jak aukce probíhala. Uvnitř VIDEO.

Vydáno: 20.8.2008

Dražební síň Gooding and Company nabídla Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport za vyvolávací cenu 1,7 milionu dolarů (28 milionů korun). V poměrně napínavé aukci se nakonec prodejní cena vyšplhala ba 2,9 milionu, při připočtení provizí pro aukční společnost na rovných 3,19 milionu dolarů, tedy 52,6 milionů korun.

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport, které během aukce celou dobu stálo na pódiu ovšem není tím opravdovým kusem, který si šťastný majitel odveze hned domů.

Vítěz aukce totiž dostal mnohem lepší dárek: možnost podílet se na stavbě Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport s číslem karosérie 1. Auto bude přizpůsobeno jeho přáním, navíc stráví ve malé francouzské továrně příjemné chvíle. Bugatti hradí ubytování i převoz vozu na místo určení.

Výtěžek aukce půjde na charitu. Bude rozdělen mezi několik dobročinných organizací. Pokud vás zajímá, jak aukce probíhala, podívejte se na přiložené video. Detaily a fotografie Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport najdete v souvisejícím článku.

Text: Redakce
Foto: Bugatti

Galerie