Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport jde do výroby

Bugatti zahajuje výrobu otevřené verze supersportu Veyron nazvané Grand Sport. U té příležitosti uspořádalo ve filmovém Cannes předváděcí jízdu s modrým předvýrobním modelem vyhrazenou hlavně pro nastávající majitele. My, kteří na takového exota vážně nemáme, se tak alespoň můžeme pokochat novou sadou fotografií.


Vydáno: 26.5.2009

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport se vyrobí v omezené sérii čítající 150 kusů. První z nich už byl vydražen na aukci v Pebble Beach za cenu v přepočtu zhruba 55 milionů korun. Cenovka ostatních je trochu menší. Otevřený roadster se bude prodávat za 1,4 milionu eur, tedy asi 37 milionů korun. Prvních 50 vozů už si rezervovali registrovaní zákazníci Bugatti.

Jen pozor, Když se rozhodnete vyrazit s Veyronem 16.4 Grand Sport, musíte nechat pevnou střechu ve své garáži. Bugatti má ale pro případ deště náhradní plán. Jde o látkovou střechu, která se (jak píše Bugatti) „rozevře jako deštník“. V tu chvíli můžete jet ale maximálně 130 km/h. S pevnou střechou auto uhání 405 km/h, bez ní „jen“ 360 km/h.

Text: Redakce

Foto: Bugatti

Galerie