Bugatti Bordeaux: exkluzivní sedan se brzy představí světu

Už brzy se světu představí nový supersedan nesoucí exkluzivní značku Bugatti. Jeho oficiální premiéra proběhne v září na autosalonu ve Frankfurtu, a půjde, stejně jako v případě Veyronu, o vrchol současných technologických možností. Bugatti Bordeaux, jak by se měla novinka jmenovat, ale bude také stát patřičný balík peněz – spekuluje se o částce jeden a půl milionu eur.


Vydáno: 18.7.2009

Původně se zdálo, že čtyřdveřové Bugatti, jehož první fotografie už unikla na veřejnost, se bude jmenovat Royale. Nyní ale tušíme, že s největší pravděpodobností ponese název Bugatti Bordeaux.

Exkluzivní sedan od Bugatti zřejmě bude stát na platformě nové vlajkové lodě Grand Bentley, pohánět by ho měl ale stejný motor, jako čtyři roky starý model Veyron. Tedy osmilitrový šestnáctiválec se čtyřmi turbodmychadly a výkonem 1001 koní. Je ale možné, že výsledný výkon Bugatti Bordeaux bude nižší (proslýchá se, že 750 koní), aby se s ním dalo jezdit pohodlně každý den i ve městě.

Otevřenou otázkou je také cena. Brutální model Veyron si můžete pořídit za částku kolem jednoho milionu eur, rodinný sedan Bordeaux by mohl podle prvních spekulací stát ještě o půl milionu víc – to by hrubým propočtem znamenalo částku asi čtyřiceti milionů korun.

 

Text: Redakce
Foto: Auto Express, Bugatti

Galerie