Budoucnost BMW 3: verze Gran Turismo a šestiválec pro M3

Je to už pět let, co byla představena aktuální generace BMW řady tři s označením E90. Je tedy jasné, že co nevidět se dočkáme jejího nástupce. Ten by se měl dostat do oběhu už v roce 2012. V Mnichově se proslýchá, že je zatím jistých pět karosářských variant a další se připravují.


Vydáno: 23.3.2010

Zatím asi nemá příliš cenu komentovat změny vzhledu nového BMW řady 3. Nemáme k dispozici žádné obrázky, navíc jen kusé informace. Co je ale mnohem zajímavější? Chystá se minimálně pět variant karosérie. Základ bude jako vždy sedan, kombík, kupé a kabriolet s pevnou skládací střechou přijdou o půl roku později. Na rok 2013 je plánovaná verze Gran Turismo. Ta po vzoru většího BMW 5 Gran Turismo dostane tvary hatchbacku, ale páté dveře se budou otevírat jen na jeden způsob.

To ale není vše. Šíří se spekulace, že by ve hře mohla být i exkluzivní varianta nazvaná Speedster. Otevřený vůz bude mít nižší čelní sklo a plátěnou střechu. A jak to vypadá s BMW M3? To by mohlo dostat pod kapotu místo současného V8 (420 koní) dvakrát přeplňovaný řadový šestiválec s výkonem okolo 450 koní. No, uvidíme. Rozhodně se ale máme na co těšit.

Text: Redakce
Foto: Zuzana Procházková

Galerie