Bude se Dodge v Evropě prodávat pod značkou Alfa Romeo?

Dodge pod značkou Alfa Romeo a naopak – to by mohla být už brzy realita. Alespoň se v tomto duchu vyjádřil Sergio Marchionne, šéf Fiatu a Chrysleru. Bylo by to možné jako jeden z případných restrukturalizačních kroků uvnitř automobilky Chrysler, protože automobilky cílí na stejné skupiny zákazníků a zbytečně si tak konkurují.


Vydáno: 7.7.2009

Pokud by se tato výměna značek stala realitou, Dodge by se v Evropě jmenoval Alfa Romeo a naopak Alfa Romeo by se v USA jmenovala Dodge. My bychom si tak mohli koupit například SUV jménem Alfa Romeo Nitro a Američané by zašli do autosalonu pro Dodge MiTo.

Zdá se vám to přitažené za vlasy? Ale vůbec ne. Podle vedení Fiatu a Chrysleru je Dodge v USA chápán jako sportovní auto a stejně tak v Evropě je za sportovní značku považována Alfa Romeo. Dodge a Alfa Romeo by si tak mohly zbytečně konkurovat, neboť míří na stejnou cílovou skupinu.

S tím se dá do značné míry souhlasit – jen s tím příliš nekoresponduje třeba výše uvedený příklad. Nebo vám snad Nitro připadá jako italský sporťák a MiTo jako americký muscle car?

Text: Redakce
Foto: ZaVolantem.cz

Galerie