Britští policisté si užívají. Dostali na hraní Lexus IS F

Nábory do řad české policie zatím nejdou příliš dobře. Tahákem nejsou ani dálniční „stíhače“ Volkswagen Passat R36. Kdybychom ale žili ve Velké Británii, určitě bychom o práci příslušníka uvažovali. Místní „švestky“ totiž dostali ke své práci báječnou hračku: Lexus IS F.


Vydáno: 29.7.2009

Jak známo, Lexus IS F je opravdu zábavné auto. Hlavně když si uvědomíme, že pod svou kapotou skrývá pětilitrový osmiválec o výkonu 416 koní. Když jsme ho měli k redakčnímu testu, nemohli jsme si ho vynachválit. Předpokládáme tedy, že podobně radostné chvíle za volantem tohoto luxusního žihadla zažijí i britští policisté.

„Lexus jsme testovali během posledních dvanácti měsíců. Srovnávali jsme ho i s jinými vozy, ale IS F se ukázalo jako nejlepší. Měli jsme vysoké požadavky na výbavu a ty byly splněny bez problémů. Finální produkt je bez pochyb jedním z nejlepších policejních aut na světě,“ řekl seržant Mike Peck z okresku Humberside, který dostal Lexus IS F k dispozici. Tamní „bobíci“ až doteď využívali služební vozy Subaru Impreza.

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie