Boháči zvolili Porsche za značku s nejvyšší prestiží

Vozy Porsche byly evropskými spotřebiteli zvoleny luxusní značkou s nejvyšší prestiží. To vyplynulo z výsledku průzkumu týkajícího se mezinárodních automobilových značek prémiové třídy, kterou pořádal renomovaný nezávislý Luxury Institute New York. Ten sleduje vývoj na trhu s luxusním zbožím.

Vydáno: 19.8.2008

Ankety se zúčastnilo více než 1 500 respondentů z Francie, Velké Británie, Německa a Itálie s minimálním ročním příjemem ve výši 60 tisíc eur, kteří hodnotili luxusní vozy v různých kategoriích.

Značka Porsche získala už několikrát v minulosti toto ocenění od amerických obyvatel s nejvyššími platy. Nyní se jí však podařil skok na první příčku i na nejdůležitějším evropském trhu. Tím porazila velmi silnou mezinárodní konkurenci.

 

„Vozy Porsche jsou také v České republice nejprodávanějšími luxusními sportovními automobily, což jasně dokazují prodejní výsledky. Za prvních osm měsíců tohoto roku jsme prodali na 105 nových vozů Porsche,“ říká ředitel společnosti Porsche Inter Auto CZ Josef Roider.

Vozy Porsche 911, Boxster, Cayman a Cayenne byly hodnoceny především jako velice kvalitní, velmi luxusní a elegantní. Oceňovali také poměr ceny a následných služeb, jako i sociální akceptaci vozů.

Zdroj: TZ Porsche Inter Auto CZ
Foto: Zuzana Procházková

Galerie