BMW Z4 kompletně: oficiální informace, video a fotografie

BMW připravilo pro automobilové nadšence skvělý vánoční dárek. Továrna uvolnila obrázky a detaily modelu Z4 pro rok 2010 spolu s poutavým videem. Navzdory dnešní finanční krizi, BMW hledí vpřed lepším zítřkům, které by měly přát malým hravým roadsterům jako je právě lákavé Z4.

Vydáno: 15.12.2008

Při uvedení BMW Z4 bude mít zákazník na výběr ze tří variant motoru. Nejslabší verzí je šestiválcový agregát o objemu 2,3 litru. Produkuje výkon 204 koní a 250 Nm točivého momentu. Prostřední variantou je třílitrový motor mající o 54 koníků víc, tedy rovných 258. Točivý moment dosahuje hodnoty 210 Nm.

Nejsilnější pohonná jednotka je šestiválec o objemu 3,0 litru. Motor je dvakrát přeplňovaný a známe ho již z modelů 135i a 335i. Křivka výkonu dosahuje úctyhodných 306 koní a rovných 400 Nm. To dovoluje dosáhnout rychlosti 100 km/h za 5,2 vteřiny. Oproti stávajícímu modelu je o desetinu vteřiny rychlejší a svůj díl na tom má i dvojspojková převodovka. Všechny modely splňují emisní normu Evropské unie E5, takže BMW příští dekády bude přijatelné i pro milovníky zeleně

BMW Z4 bude vybaveno nově pevnou skládací střechou. Pod zadním víkem zmizí za příjemných 20 vteřin. Tento systém by se oproti původnímu soft-topu mohl projevit nepříjemným nárůstem hmotnosti a mít tak negativní vliv na výkony vozu. Aby se tomu zamezilo, BMW Z4 jako první vůz nové generace dostane adaptabilní systém tlumičů z divize M.

Světlou výšku vozu bude možné měnit v rozmezí 10 mm a třemi přednastavenými jízdními programy. Další novinkou pro BMW Z4 je Drive Dynamic Control. Toto zařízení dynamicky mění odezvu na plyn a řízení podle stylu jízdy.

Premiéra vozu je naplánovaná na autosalon v americkém Detroitu, který proběhne příští rok.

Text: Jan Heřmanský
Foto: BMW

Galerie