BMW Z10 ED: zelený supersport z Mnichova

V Mnichově mají další plány, jakým směrem by se měla jejich modelová řada rozrůst v příštích letech. Včera jsem vám přinesli nákres předpokládaného vzhledu BMW řady 1, který by se měl objevit v roce 2012. Dnes se nám dostal do ruky náčrtek zeleného supersportu BMW Z10 ED.


Vydáno: 15.3.2009

O co vlastně půjde. Zkratka ED neznamená nic jiného, než ekologický program Efficient Dynamics. Nadupaný sporťák, který by měl konkurovat například Audi R8, tak bude nejspíše pohánět motor vybavený některou ze zelených technologií. Vždyť BMW už spolupracuje na vývoji s NASA.

BMW Z10 ED tedy s největší pravděpodobností bude krotit vidlicový šestiválec přeplňovaný turbodmychadlem, který bude produkovat něco okolo 400 koní, tedy v rozhraní dnešního V8 od BMW. Samozřejmostí bude 7stupňová dvouspjková automatická převodovka a odlehčená karosérie.

Adrian Van Hooydonk, hlavní designér BMW říká, že nové BMW Z10 ED by mělo být symbolem budoucnosti a musí nabídnout „vzrušující dynamický zážitek“. Van Hooydonk se totiž tak troch bojí krize, která by supersportům nemusela přát. Uvidíme, v jakém období se BMW Z10 ED narodí.

Text: Redakce
Foto: Autocar

Galerie