BMW S1000RR: brutální novinka pro rok 2012

Novinka bavorské značky BMW, model S1000RR pro nový modelový rok 2012, přichází s řadou novinek. Supersportovní motocykl prošel změnami karoserie, například štíhlejší záď má zlepšit celkovou aerodynamiku stroje. Vývojáři zapracovali i na přechodech plastů mezi jednotlivými díly karoserie. Změnilo se i logo.

Vydáno: 27.10.2011

Hlavní vývoj předvedli inženýři BMW s agregátem a kontrolou trakce. Pohonná jednotka bude dosahovat nejvyššího výkonu 193 koní při 13 000 otáčkách a nezmění se ani kroutící moment 112 Nm při 9 750 ot. za min.

Agregát má tři volby nastavení Race, Slick a následnou novinku režim Rain. Po zapnutí tohoto režimu nám řídící jednotka omezí výkon stroje na 163 koní a to z důvodů nadbytečného výkonu na kluzkých silnicích. Pro bezpečnost jezdců je dále přepracovaný systém ABS, který více komunikuje se strojem pomocí propojení senzoru na kolech litrového supersportu.

Pro komfortnější pocit s jízdy výrobce upravil geometrii, mechanický tlumič řízení a odpružení motocyklu. Velká škála nastavení zákazníkům pomůže nastavit stroj podle potřeby.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie