BMW řady 6: nová generace přijede v létě. Jako kabriolet

Nové BMW řady 6 jsme už viděli v září – jako coupé. Teď se poprvé představilo v otevřené karoserii kabrio, která se přitom do prodeje dostane nejdřív: už v létě 2011. Auto je o poznání větší než jeho předchůdce, přitom je ale lehčí, a má dost výkonu na to, aby obsloužilo i náročné příznivce značky BMW. A komu to nebude stačit, ať si počká do roku 2012, kdy přijde M6.


Vydáno: 23.11.2010

Nový kabriolet je oproti svému předchůdci výrazně větší. Na délku má o 7,4 cm víc, na čemž se podílí výhradně rozvor (navíc 7,5 cm), navíc je kabrio o 3,9 cm širší. Při tom všem se ale auto snížilo, i když jen o 9 milimetrů.

ČTĚTE: Nové BMW 6 bez obalu. Ještě před uvedením v Paříži

Výsledkem jsou lepší jízdní vlasnosti i manévrovatelnost. Navíc BMW řady 6 stojí na podvozku nové řady 5, která slibuje nižší hmotnost a vyšší tuhost než dřív, a to díky použití slitin hliníku. Volitelně BMW dodá i natáčení zadní nápravy nebo adaptivní tlumiče.

Hlavně síla

Důležité jsou ale hlavně motory, BMW 6 dostane prozatím dva benzinové. Základem bude BMW 640i s přeplňovaným řadovým šestiválcem 3.0, jeho nejvyšší výkon je 235 kW (320 koní) a točivý moment 450 Nm. Komu to nestačí, má ještě silnější alternativu: BMW 650i se starým známým osmiválcem V8 s dvojitým přeplňováním a výkonem 300 kW (407 koní), jehož maximální točivý moment činí 600 Nm.

V budoucnu přibude i nejsilnější verze M6, jehož dvakrát přeplňovaný osmiválec bude mít výkon kolem 550 koní.

Základní převodovkou je osmistupňový automat, nemusíte ale zoufat po starých časech, neboť BMW bude na přání dodávat i manuál.

Plátěná klasika

Není žádným překvapením, že BMW se drží tradice a pro šestku zachovalo plátěnou střechu. Ta je k dispozici hned ve dvou barevných provedeních: jako hnědá a černá. Do kufru se stáhne za 20 sekund, natáhnout ji nad hlavu potrvá o čtyři sekundy déle. Velikost zavazadlového prostoru 300 litrů by mohla leckomu stačit, s nataženou střechou pojme kufru ještě o 50 litrů víc.

BMW 6 Cabrio se k nám dostane v létě příštího roku, na kupé si počkáme až do podzimu. BMW M6 by pak mohlo dorazit v roce 2012.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie