BMW řady 5: první snímky těsně před premiérou

Premiéra nového BMW řady 5 tu bude co nevidět. Na internetu se už objevily první tři fotografie chystaného sedanu. Jde o oficiální snímky, které odhalují jen přední část očekávaného vozu. Jsou sice v malém rozlišení, ukazují ale důležité detaily.


Vydáno: 23.11.2009

Jedno je z prvních fotografií jisté. Nové BMW 5 se s naprostou samozřejmostí připojí k aktuálnímu designovému naladění mnichovské automobilky. Pořádně si prohlédněte přiložené fotografie. Příď se docela podobá BMW 5 Gran Turismo nebo limuzíně řady 7.

Co bude v BMW 5 pod kapotou? Mezi šestiválci se objeví motor s třílitrovým objemem a přeplňováním, jehož označení bude 540i. Osmiválec s turbem bude mít objem 4,4 litru a dostane nálepku 550i. BMW pravděpodobně přichystá také sportovní verzi M5, ta ovšem nedostane do vínku desetiválec, nýbrž právě zmíněný osmiválec, ovšem s vyšším výkonem. Mezi naftovými agregáty bude zastoupen také jeden twin-turbo motor. Více informací o dieselových motorech zatím není k dispozici, jisté ale je, že tento výčet motorů není kompletní.

BMW by mělo pětkovou řadu odhalit na začátku tohoto týdne. Takže buďte připraveni, že vás budeme okamžitě informovat a zahrneme vás maximem možných informací.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie