BMW řady 1 přinese nové edice Sport a Lifestyle

Mnichovští si na nás přichystali dvě nové edice jejich nejmenšího modelu řady 1. Ty mají přinést nejen barevné a výbavové oživení pomalu končící generace, ale hlavně nové motorizace. K dispozici budou pro tří i pětidveřové varianty.

Vydáno: 27.6.2009

Edice Lifestyle se vyznačuje hlavně speciálním lakováním, které BMW vznešeně nazývá Marrakesh Brown Metallic. Unikátní hnědou barvu doplňují ještě chromované koncovky výfuku a 17palcová litá kola. Uvnitř najdete také hnědé obložení.

Verze Sport zase dostane speciální kola se zdvojenými paprsky, nerezové pedály a volant s logem M. Jde v podstatě o klasický Sports paket, který opticky sleduje modely M. Ruku v ruce s tím přichází i sportovní naladění podvozku.

Obě dvě edice navíc pod kapotu dostanou dva nové motory. Benzínový čtyřválec s přímým vstřikováním bude dosahovat výkonu 170 koní, který malému BMW 1 umožní překonat stovku za 7,8 sekundy s maximem 240 km/h.

Ti co mají raději naftu, určitě přivítají BMW 118d s kombinovanou spotřebou 4,5 litru na 100 km. To odpovídá emisím CO2 v hodnotě 119 gramů na kilometr. Přitom by mělo nejmenší BMW uhánět 100 km/h za 9 sekund.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie