BMW řady 1 pod plachtou, ale se všemi podrobnostmi

UVNITŘ VIDEO. Mnichovská automobilka chce přitáhnout pozornost zákazníku k nové generaci BMW řady 1, a tak ukázala první obrázek, na kterém tento vůz je, a to dokonce ve dvou karosářských verzích. Problémem tak trochu zůstává, že nové Jedničky jsou schované pod plachtami, takže z nich nic nevidíme. I tak ale můžeme prozradit, co se pro nové BMW 1 chystá.

Vydáno: 20.5.2011

Pod modrou a červenou plachtou na obrázku se ukrývá druhá generace BMW řady 1, pravděpodobně ve třídveřové a pětidveřové karosářské verzi hatchback.

Už dříve se ale objevily záběry testovacích prototypů, z nichž bylo patrné, že designově se o žádnou revoluci jednat nebude. Půjde spíše o doladění vzhledu v podobě nové přední a upravené zadní části, přitom typický profil auta s dlouhou přední kapotou zůstane zachován.

To ale nejspíše neznamená, že se neudály žádné zásadní změny. Konstruktéři se prý postarali o to, aby v autě (a zvláště na zadních sedadlech) bylo více prostoru. Kabina má být také zhotovena z kvalitnějších materiálů. Pohon zadních kol zůstane samozřejmě zachován i v nové genaraci. Ta ale dostane novou podvozkovou platformu, odvozenou od připravovaného BMW řady 3.

Paleta motorů zahrne známé přeplňované zážehové čtyřválce o objemu 1,6 litru, které BMW vyvíjelo ve spolupráci s francouzským koncernem PSA. Čekat můžeme také naftové dvoulitry. Později by měla dorazit ale i nová generace agregátů BMW, v jejíž paletě nejdeme přeplňování i tříválec (i naftový). Tyto motory by měly údajně mít objem 1,3 – 1,5 litru a vysoké výkony v rozsahu 100 – 135 kW (136 – 184 koní).

BMW řady 1 se představí ještě letos jako hatchback, příští rok jej doplní kupé a kabriolet. Na rok 2013 je plánováno představení absolutní novinky: BMW 1 GT, pětidveřového rodinného crossoveru s pohonem předních nebo všech kol.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie