BMW připravuje sportovní hybrid. Na základě EfficientDynamics

Pamatujete si koncept BMW Vision EfficientDynamics? Tohle futuristické auto, představené loni na autosalonu ve Frankfurtu, se má stát předobrazem pro sportovní hybridní vůz s plug-in technologií (nabíjecí ze zásuvky), které se BMW chystá vyrábět. A to sériově.

 


Vydáno: 12.11.2010

Koncepční studie BMW Vision EfficientDynamics od svého představení v roce 2009 získala několik ocenění designu a současně také techniky. Připomeňme si ji: 2+2místný sportovní vůz měří 1,24 metru na výšku, pohon zajišťuje tříválcový turbodiesel se synchronním elektromotorem vzadu a elektromotor vpředu, což dává celkový výkon 241 kW/328 koní.

Ano, to byl jen koncept pro autosalon. Nyní se ale v BMW rozhodli, že na jeho základě postaví skutečný, sériový sportovní vůz. Nic víc nám sice nesdělili, ale z tiskové zprávy vyplývá, že má mít stejnou čtyřmístnou konfiguraci a plug-in technologii, tedy dobíjení ze zásuvky.

Pokud jde o rychlost hybridního sporťáku, BMW by rádo zachovalo podobné výkonové vlastnosti, jako u konceptu. To znamená zrychlení 0-100 km/h za 4,8 sekundy, kombinovanou spotřebu 3,76 l/100 km (!) a dojezd kolem 700 km na jednu 24litrovou nádrž (50 km jen na elektřinu).

A kdy se sportovního hybridu od BMW dočkáme? Určitě ne dřív, než v roce 2013. V té době se mají v Lipsku začít vyrábět čistě elektrické vozy BMW ActiveE a MINI E.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie