BMW pracuje na klíčku, který nahradí kreditní karty

Možná už víte, že BMW chystá zajímavou možnost, jak přijít o klíčky od auta a kreditní kartu jedním vrzem. Ne, vážně: německá automobilka plánuje ke svým vozům dodávat klíčky, se kterými budete moct zaplatit v obchodě. Dokonce na nich bude nahrán váš profil a dlaší důležité informace.

Vydáno: 6.12.2008

V klíčku budou jednoduše zaznamenány vaše údaje týkající se bankovních informací. Při nákupu by pak mělo stačit přiložit klíček ke čtečce a z vaše konta bude odečtena příslušná částka. Platební místa by se mohla rozšířit i mimo obchody. Klíčky od BMW tak použijete třeba k nákupu jízdenky do MHD (ne, že by se majitelé BMW o tuto možnost nějak výrazněji zajímali, že?)

Ale to není zdaleka vše. Na klíčku bude uloženo také osobní nastavení vašeho vozu. Takže když se například střídáte s manželkou, nebudete muset pořád nastavovat rádiové stanice. Stačí vložit klíček do zapalování a systém ConnectedDrive nastaví auto přesně podle vás. Něco na způsob toho, jak už si dnes mnozí nosí na USB klíčence svůj vlastní operační systém.

A do třetice všeho dobrého: klíček bude použitelný v různých vozech BMW. Takže například pokud doma řídíte své BMW a odjedete do cizí země kde si v autopůjčovně vyberete samozřejmě také bavorskou značku, auto bude nastaveno přesně tak, jak jste zvyklí.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie