BMW M5 Competition Edition: limitovaná sportovní edice má pod kapotou 600 koní

Divize M bavorské automobilky se zase předvedla. V exkluzivní speciální edici nejnovější M5 zvýšila výkon na 441 kW neboli 600 koní, krouťák má 700 Nm a se startem z nuly na stovku za 3,9 sekundy se řadí k nejvýkonnějším sériovým autům BMW všech dob.

Čím se BMW M5 „Competition Edition“ odlišuje od sériové M5? Dostala individualizovaný vzhled, paket Competition a plno výbavy navíc. Edice je omezena na 200 kusů, což těmto vozům dodává punc jedinečnosti.

Lepší je ale i výkon. Pod kapotou je osmiválec 4,4 litru z BMW M5 s kříženými výfukovými svody. Zvýšený plnicí tlak a další úpravy mu zvýšily výkon o 40 koní na celkových 600 konňských sil (441 kW), současně točivý moment vzrostl na 700 Nm.

Paket Competition znamená také snížení světlé výšky o 10 mm a současně použití pružin, tlumičů a stabilizátorů s tvrdší charakteristikou. Na tyto změny navazuje i upravená charakteristika aktivního M diferenciálu, který účinně podporuje trakci.

Competition Edition dostala dvouspojkovou převodovku M DCT Drivelogic, díky níž zvládne zrychlení z nuly na 100 km/h za 3,9 sekundy. Ve spojení s M karbon-keramickými brzdami slibuje BMW od téhle M5 schopnost jízdy v běžném provozu i na závodním okruhu.

Galerie