BMW M5 a M6: novinky pro rok 2009

Nová generace iDrive, zpětná zrcátka, EfficientDynamics – na to se mohou těšit majitelé emkové řady pět a šest modelového roku 2009. Tím to ale nekončí. Šestková řada navíc dostane sportovní paket.

Vydáno: 31.7.2008

Novinky typu zpětných zrcátek s větší plochou nebo nová barva laku Cerbon black metallic nejsou příliš zajímavé. To ovšem neplatí pro EfficientDynamics. Jedná se o balíček úsporných opatření pro desetiválec o objemu pěti litrů. Energie se zde zachraňuje prostřednictvím alternátoru, který umožňuje rekuperovat energii při brždění. Dalším pomocníkem je odpojitelný kompresor klimatizace nebo například nová ložiska na zadních poloosách s nižším odporem tření.  

Ostrá verze šestkové řady bude mít nově k dispozici sportovní paket. Zákazník jeho prostřednictvím získá podvozek nižší o 12 mm v předu a 10 mm vzadu, upravené odpružení a kovaná kola. Ta se skládají ze dvou dílů a každý paprsek je zdvojen. Výsledkem by měla být ještě lepší ovladatelnost vozu.

Změn se dočkal i známý systém iDrive. Ten se dočkal upraveného ovládání. K dostání bude i navigace Professional. Navádět vás bude prostřednictvím obrazovky velikosti 8,8″ a rozlišením 1280 x 480 pixelů. Nová je také možnost hláskovat adresy, připojit se k internetu díky BMW ConnectedDrive. Pro data je k dispozici 80 GB harddisk.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie