BMW a Toyota budou spolupracovat na motorech

Německé BMW a japonská Toyota plánují rozsáhlou spolupráci ve výrobě automobilových motorů. Mnichov bude dodávat Japoncům dieselové motory a Toyota, průkopník produkce hybridních pohonů a nejzkušenější automobilka v tomto oboru, poskytne protistraně technologii na výrobu kombinovaných motorů.

Vydáno: 29.11.2011

Toyota chce tímto způsobem posílit svou pozici v Evropě. Díky BMW nebude muset investovat velké prostředky do výzkumu a vývoje technologie, kterou Němci výborně umí. Podle německého deníku Süddeutsche Zeitung má BMW a Toyota oznámit dohodu o kooperaci tento týden v Tokiu.

BMW na vývoji motorů už delší dobu spolupracuje s francouzským koncernem PSA Peugeot Citroën. Na tento projekt by spolupráce s Japonci neměla mít vliv. Oproti tomu další ohlášená spolupráce, se švédským Saabem, zřejmě velké úspěchy nepřinese, vzhledem k trvajícím existenčním problémům Saabu.

Toyota sice v posledních měsících měla problémy s masovými opravami vozidel s výrobními chybami, a s živelnou katastrofou v Japonsku, přesto ale zůstává jednou ze tří největších automobilek na světě.

Text: Redakce
Foto: Toyota/BMW

Galerie