BMW 5 Gran Turismo: přijdou nové motory, M nebude

Máme pro vás dvě zprávy. Jednu dobrou, jednu špatnou. Začněme tedy tou špatnou: BMW 5 Gran Turismo M nebude. A zatímco si skalní fanoušci mnichovské automobilky trhají vlasy z hlavy, máme pro vás ještě další informaci: velký limuzíno-liftback dostane levnější čtyřválcové motory.


Vydáno: 27.10.2009

Jak nám bylo řečeno při prvních testovacích jízdách BMW 5 Gran Turismo v okolí Lisabonu, tento zajímavý vůz bude začínat na velice vysoké ceně. BMW si za něj chce účtovat se základním naftovým třílitrem okolo 1,5 milionu korun. To není moc příjemné a na přeplňované benzínové agregáty si musíte připravit ještě víc.

Proto nás potěšila informace, že se u BMW umoudřili a později plánují nabídnou 5 Gran Turismo také s menšími čtyřválci. Plánovány jsou dva: jeden twin-turbodiesel a ještě levnější turbodiesel známý z BMW 320d. Uvidíme, jak si poradí s tak těžkým autem.

Mnichovští ale zároveň nevidí žádný důvod, proč přichystat BMW 5 Gran Turismo M. Byli bychom docela zvědaví, jak by se choval v tomhle autě motor z X5 M resp. X6 M. Vlajkovou lodí by tak navždy mělo zůstat BMW 550i Gran Turismo vybavené dvakrát přeplňovaným osmiválcem s výkonem 407 koní.

Text: Redakce
Foto: Jan Markovič

Galerie