BMW 5 by Racing Dynamics: pětkové bávo dostane až 620 koní

Italský specialista na tuning automobilů značky BMW, společnost Racing Dynamics, zveřejnil první fotografii a první údaje o úpravách sedanu páté řady pro rok 2011. Pokud vám sériové provedení nestačí, pak se můžete těšit na dvě verze označené jako 535i R35 a 550i R50S. A věřte, že se posilovalo ve velkém.

Vydáno: 4.1.2010

Slabší verze, která je osazena pouze šestiválcovým motorem, posílila celkově o 104 koní na konečnou hodnotu 410 koní, přičemž sprint z nuly na 60 mph (96 km/h) zvládá o 0,7 s (5,3 s) rychleji než sériové provedení. O tom, co a jak se konkrétně zlepšovalo, zatím úpravce mlčí.

Silnější model označený jako R50S přibral ještě více. Přesně řečeno by měl disponovat silou 620 koní, což je v porovnání s dvakrát přeplňovaným osmiválcem o výkonu 407 koní citelný rozdíl. Kromě vyššího výkonu je součástí přestavby také lepší podvozek. Celkem logicky se inženýři podívali na odpružení, brzdnou soustavu a nový je také diferenciál.

Na pohled vás budou těšit disky velikosti 21“ palců a prvky zlepšující aerodynamiku. Další informace by se měly objevit během následujících týdnů.

Text: Redakce
Foto: Racing Dynamics

Galerie