BMW 3 Coupé a Cabrio: lehký facelift přinesl lepší motor

Do uvedení nové generace BMW řady 3 zbývá zhruba rok, přesto je potřeba ještě současnou řadu trošku osvěžit. V Mnichově to dobře vědí a tak se rozhodli dodat facelift a inovovaný motor. Vše ale pouze pro modely Copé a Cabrio. BMW 3 Sedan a Touring zatím zůstávají stejné.


Vydáno: 18.1.2010 

Optický facelift asi nebude na první pohled znát. Změny zahrnují poupravená přední světla, širší ledvinky a jiný přední nárazník. Vzadu zůstala velikost světel stejná, jiné je ale uspořádání reflektorů. U modelu Coupé je nová možnost objednat si pohon všech kol xDrvie, model Cabrio dostane speciální kůži, která odráží sluneční paprsky (sedadla se pak tolik neohřívají).

Hlavní změna se ale odehrála pod kapotou. Ve verzi 335i vystřídal řadový šestiválec přeplňovaný dvěma turbodmychadly motor pouze s jedním turbem (označení motoru je N55). Stejná jednotka před nedávnem debutovala v BMW 740i a BMW 535i Gran Turismo.

Proč vlastně BMW přistoupilo k této změně? Důvodem má být prodleva, na kterou si někteří řidiči stěžovali. Výsledkem je stejných 306 koní a 400 Nm točivého momentu ale ve větším rozsahu – 1200 až 5000 ot/min.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie